Jak k nám

Na hrad je možné se dostat několika způsoby:

Autem

Od Prahy po silnici E65 směrem na Mladou Boleslav a Liberec. Odbočit na 71. km ve směru na Turnov a Rovensko pod Troskami. Dále cesta pokračuje po silnici E442 do obce Borek pod Troskami, kde se odbočuje doprava na obec Troskovice  a hrad Trosky (3 km). Cestou je značena odbočka k hradu. Pod ním se nachází parkoviště, odkud cesta pokračuje pěšky cca 250 m do kopce.

Vlakem

Nejbližší železniční zastávka je buď v obci Borek pod Troskami (vzdálenost od hradu cca 3,5 km po modré turistické značce), nebo v obci Ktová (vzdálenost od hradu cca 3,5 km po zelené turistické značce). Cesta vlakem z Prahy do Borku p. Troskami trvá cca 2,5 hodiny s přestupem v Turnově.

Autobusem

Cesta autobusem je velmi komplikovaná. Doporučujeme přijet vlakem do Borku pod Troskami a poté, když se vám nebude chtít pěšky 3,5 km do kopce na hrad, můžete počkat na autobus, který vás sveze buď do obce Tachov nebo do obce Troskovice.

na kole

Na cestě k hradu od parkoviště platí zákaz vjezdu. Pokud se kolo rozhodnete vytlačit až k hradní bráně, je vám k dispozici stojan, kde můžete své kolo uzamknout. Za vratnou kauci 100 Kč vám zapůjčíme řetěz se zámkem. Do prostor areálu hradu je vstup s jízdními koly zakázán. 

pěšky

Hrad leží na několika turistických trasách. Přímo pod hradem je rozcestník. Záleží jen na vás, jakou trasu zvolíte.

Podrobnější mapka zde.